KDY NECHAT VYFOTIT DĚTI

newborn....

Nejlepší věk pro focení newborn je cca od narození -15 dní jejich života! V této době miminka ještě hodně spinkají . Čím je miminko starší, tak uspávání je někdy hodně zdlouhavé a náročné. Focení newborn trvá někdy i tři hodiny. Je třeba se na to připravit a s touto dobou počítat. Objednávky je třeba uskutečnit už v době těhotenství.

Dalším "ideálním" obdobím miminka je cca

3 - 6 měsíce..., kdy už reagují na hlasy, rodiče, hrkačky atd.. Doporučuji počkat na období, když už pasou i koníky.. aby fotky byly pestřejší. Berte prosím v úvahu objednávací dobu, která činí 1-3 měsíce, než se focení uskuteční.
8 - 12 měsíců...Toto období je pro mě asi nejoblíbenějším ze všech. V tomto věku děti dokážou udělat z fotky to co já mám na tom nejraději-bezprostřednost.Umí vykouzlit krásný úsměv, úšklebky, laškování a fotky jsou tím hodně rozmanité.Děti už umí většinou sedět, některé stát s i bez opory, ale ještě nám neutíkají :-)!
1 - 3 roky.... Dalším mým velmi oblíbeným ač náročným obdobím je věk 1-3roky. V tomto věku se na focení projevuje jejich malá osobnost, tak né vždy dělají to co mi si přejeme a chceme :-).Ony přece nebudou sedět na jednom místě, rozdávat úsměvy na všechny strany :-D.Někdy to je velmi náročné a je třeba se obalit trpělivostí. Na druhou stranu fotky jsou v tomto věku dle mého pohledu jedny z nejhezčích a kolikrát až sama doma vidím co vše kouzelného z toho vyjde :-). Tady platí pravidlo-úplatky s sebou (pamlsky, křupky...)
3 a více ...V období 3 a více let je to hodně individuální dle povahy dítka, ale většinou focení je už úplně bez problémové a všichni si to moc užijeme. I tady nezapomeňte na nějaké pamlsky a dobrůtky. Tady je i hodně důležitá volba co s sebou. I zde se už řídím v jednoduchosti je krása. Více viz. Informace co s sebou...

Doufám, že jsem Vám, alespoň trochu pomohla či usnadnila rozhodnutí, kdy focení uskutečnit v případě jakýchkoliv informací mě neváhejte kontaktovat. michaelavachkova@seznam.cz

Informace co s sebou

Newborn

Na novorozenecké focení není potřeba  si nosit  oblečení, oblečky jsou k zapůjčení v ateliéru. Stále doplňuji nové rekvizity a oblečky pro naše nejmenší. Nezapomeňte vzít dudlik, i když není miminko zvyklé, někdy nám hodně pomůže.

Děti

Pokud máte něco oblíbeného například oblíbené oblečení, hračky, autíčka,plyšáky, panenky apod.,
klidně i čepičky, zimní kulichy, kufříky, doplňky... Prostě co Vás napadne, máte rádi a na co chcete mít památku. Já něco mám, tak připravím a můžeme sáhnout jak po mých, tak i po Vašich
věcičkách. U chlapečků doporučuji oblíbené rifličky a bílé triko, či košili + různé košile
a jednobarevná trika. Většinou se stihnou 3-4 převleky.

Exteriérové focení NOVINKA 2017 pokud chcete tak trochu jiné focení. Víla, princezna... je možné se předem domluvit na zapůjčení sukýnek, šatiček... ať jsou fotky pestřejší. V případě této volby doporučuji pro holčičky zvolit vizážisku. V případě této volby mě informujte přes e-mail a podám bližší informace.

Těhulky

Pohodlné a oblíbené oblečení (tuniky, šaty, spodní prádlo, šály). Moc hezké je třeba sladit více doplňků. Např. černé triko a černé náušnice... Ultrazvuk, capáčky, hračky pro očekávané miminko, šatičky či nějaký obleček pro miminko. Čím víc tím líp, ať je z čeho vybírat.

Více lidí (rodina, sourozenci...)

Doporučuji barevně stejné oblečení, či něco podobného. Tady razím pravidlo! V jednoduchosti je krása.

Portrétní foto

Velice mě okouzlila síla portrétních fotografií.

Zvěčněte se pro přítele, manžela, nebo jen tak pro sebe si udělejte krásnou památku.Vezměte vše co doma najdete.

Bundy, čepice/bekovky, rifle, brýle, různá bižutérie... Tady bych mohla vypisovat asi dlouho :-), Prostě vezměte vše, co máte rádi. Opravdu čím více, tím lépe. Tady platí to, že šaty dělají člověka!

V tomto případě je focení opravdu hodně o oblečení, tak neváhejte a přijeďte s kufrem.

VIZÁŽ

V případě, že zvažujete portrétní focení, tak doporučuji využití vizážisty, která dodá fotce to, co od portrétního focení očekáváme.  

Cena se odvíjí od složitosti líčení a česání. Cena do 700 Kč. V poslední době se činní velké oblibě decentní vizáž i pro děti. Doporučený věk je od 5 let. Vizážistka vykouzlí během focení cca 2 účesy a celkový výsledek dodá fotce úplně jiné kouzlo. Cena 400,- (dětská vizáž do 15 let).

Cena za vizáž je splatná v den focení vizážistce.

Není zahrnuta v rámci portrétního focení!!!!


Podmínky

Předání fotografií

  • fotografie je možné si vyzvednout osobně ve fotoateliéru
  • na přání mohu zaslat doporučenou poštou za poplatek 60,-Kč, v případě rozměrnějších zásilek bude účtováno poštovné podle ceníku České pošty
  • na předání se domlouváme až po vyhotovení fotografií do finální verze
  • finální verze předání - zaslání přes úschovnu, cd s pevným obalem, nebo NOVINKA 2017 hand made obaly. NOVINKA 2018 flash disk s logem. Více v sekci ceník

Formát fotografií

  • zpracované fotografie budou dodány ve formátu .JPG a v poměru stran 2:3 v plném rozlišení (vhodné pro velkoformátový tisk)

Archivace fotografií

  • všechny neupravené fotografie (raw formáty) archivuji po dobu 6 měsíců od focení
  • Důležité informace!!!!

Po zaslání náhledů je zákazník povinen si fotografie vybrat a zaslat mi jejich výběr maximálně do 2 měsíců. V případě, že tak neučiní, tak účtuji poplatek +500,-. Pokud nebude zaslán náhled do 3 měsíců, tak fotografuje mažu a účtuji sazbu 1000,- za práci v ateliéru!!! 

( Bohužel jsem byla nucena tyto kroky podniknout, protože se mi hromadily objednávky několik měsíců staré a není v mých možnostech se k fotkám vracet po několika měsících a dokonce více i jak jednoho roku. )

V případě, že se nedostavíte na focení bez omluvy ( minimálně 2hodiny před focením- prosím o zaslání sms 603 977 557), tak účtuji 1000,- za promarněný termín. 

COVID!!! V případě, že máte zakoupený dárkový poukaz, tak doba platnosti se prodlužuje po dobu uzavření provozoven. 

DÁRKOVÉ POUKAZY

ateliérové focení, exteriérové focení, portrtní focení

Nevíte co za dárek?

Udělejte radost svým blízkým a obdarujte je dárkovým poukazem na focení. Poukázky jsou rozděleny na 3 varianty. Ateliérové focení 1800,-, portrétní focení 1950,-, exteriérové focení 1950,-. Cena na dárkovém poukazu nebude uvedena. Poukázka je splatná na 6 měsíců od zakoupení. Obdarovaný má možnost se na focení objednat nejpozději 1 měsíc před ukončením DP. Na bližších informací o jaké focení půjde (rodiny, děti...)  se vždy domlouvám až s majitelem (obdarovaným) DP. V případě zájmu mě neváhejte kontaktovat na michaelavachkova@seznam.cz

DÁRKOVÉ POUKAZY.

- Platnost dárkového poukazu je 6 měsíců od koupi. Obdarovaný má možnost se na focení objednat nejpozději 1 měsíc před ukončením DP.

- Po zaslání náhledů je zákazník povinen si fotografie vybrat a zaslat mi jejich výběr maximálně do 1 měsíce. V případě, že tak neučiní, tak účtuji sazbu dle ceníku photo-michaela. 

( Bohužel jsem byla nucena tyto kroky podniknout, protože se mi hromadily objednávky několik měsíců staré a není v mých možnostech se k fotkám vracet po několika měsících a dokonce více i jak jednoho roku. )